4 Mayıs 2014 Pazar

Adieux of the King


Tüm takipçilerimize selam olsun. Bir süredir güncel yazısı yazmıyordum. Okul hayatım o kadar zorluyor ki neredeyse hiçbir şeye vakit ayıramayacak hale geldim, buna rağmen bir şekilde ders çalışmamayı becerip okulu uzatma tehlikesiyle yüz yüze kaldım ya neyse. Aynı şekilde diğer arkadaşlar da özel hayatlarında pek çok sorunla ve meşguliyetle boğuşmaktalar. Bunun yanında, her ne kadar kabul etmek istemesek de dokuz aylık okul/iş temposunun son safhalarına yaklaşırken hepimizin bir şekilde enerjisi bitti sanırım. Yaz gelince eski günlerimize geri dönmeyi umuyorduk; ama bu hafta grubumuzu hem kısa vadede hem de uzun vadede etkileyecek bir şey yaşandı. Liderimiz NiTian grubu bırakma kararı aldı, tabii benim hala geri döneceğine dair umudum var; ancak bu sefer epey kararlı görünüyor maalesef. Gerçekten de gerek Tortuga'yı kurmadan önce olsun, gerekse de Tortuga'daki başarılarıyla olsun Türkiye'ye mangayı sevdirmek yolundaki en önemli aktörlerden biri oldu kendisi. Kendisinden daha fazla manga editlemiş, Türkçe'ye kazandırmış biri var mıdır merak ediyorum. Tabii herkesin hayatında yeni bir sayfa açması gerektiğini düşündüğü zamanlar olur, o nedenle belki şimdilik, belki de sonsuza kadar NiTian'a "yolun açık olsun" demekten başka seçeneğimiz yok önümüzde. Onun yokluğunda pek çok planımızı ve projemizi ertelemek veya rafa kaldırmak durumunda kaldık ama bu, Tortuga'nın sonu anlamına gelmiyor tabii ki. Yine de şapkayı öne koyup düşünmek için rahat bir nefes alacağımız vakitlerin gelmesini beklememiz gerekiyor sanırım. Güncelimiz son zamanlarda olduğu gibi yine ufak, zaten yaza kadar böyle devam edeceğini anlamışsınızdır diye düşünüyorum. Keyifli okumalar. Son olarak, NiTian'ın telefondan yazdığı veda mesajını da aşağıda görebilirsiniz.

- Solid Snake

Merhaba arkadaşlar ben NiTian veya Zoro ya da Zori. Artık siz ne demek isterseniz. Birkaç hafta önce yeni bir işe başladım ve iş gereği kendi evimde kalmıyorum. Hal böyle olunca yaşadığım yerdeki bilgisayarı kafama estiği gibi işgal edemiyorum. Hazır Feng Shen Ji ikinci sezonunu da bitirmiş iken üçüncü sezona başlamayıp Iron'a devrederek bırakmak istedim. Sebebi hem yorulmam hem de çevremdekiler bilir (özellikle RownikaL, kendisine de yaptığı yardımlardan dolayı teşekkürü borç bilirim) işi gücü, yemeyi içmeyi, eğlenmeyi, oyun oynamayı, dizi ve film izlemeyi bırakıp tüm vaktimi her şeyiyle edite ayırmam idi. Bu durumu daha fazla sürdüremeyeceğimi fark ettim. Hazır işe girmişken ve önümde bir yol çizili iken ve yeteri kadar katkı sağladığımı düşünüyor iken bu duruma son vermem gerektiğidir. 2009 dan beridir birçok seriye katkım oldu. İrili ufaklı birçok seriyi Türkçeye kazandırdım. Ve benden sonrada bu durum devam edecektir Tortuga da ki arkadaşlarıma güvenim tam. Neyse daha fazla uzatmak istemiyorum benden sonra da grup devam edecek hatta daha da büyüyecek ve yakında sitemiz de açılacak, tabi ben olmayacağım. Benim yaptığım serilere de ekipteki arkadaşlar devam edeceklerdir, herhangi bir seriyi bırakmayacaklardır. Burada noktalıyorum yazımı, ekipteki arkadaşlara kolay gelsin diyor ve son kez takipçileri keyifli okumalar diliyorum.

-NiTian ErXing

Assassination Classroom: 35

Girls of the Wild's: 120-121

Last Game: 18

Nisekoi: 41-42

Shin Angyo Onshi: 24

9 yorum:

 1. Elinize sağlık arkadaşlar. Zori, verdiğin emekler için de teşekkür ederim. Yolun açık olsun. :)

  YanıtlaSil
 2. Yolun acik olsun usta! Bugune kadar yaptiklarin icin sukran duyuyoruz.

  YanıtlaSil
 3. Şimdiye kadar olan tüm emeklerin için teşekkürler..! Hayatta başarılar! Kendine iyi bak Zori. ;)

  YanıtlaSil
 4. Her şey için teşekkürler tekrardan. Bir isteğim olacaktı bu güncelleri batoto gibi bir yerde yayınlayabilir misiniz diye çünkü şuan kullandığım İnternet de indirme yasak o yüzden indirme siteleri açılmıyor. Bende güncelleri okuyamıyorum. Ve üzücü olay içinde yolu açık olsun emekleri için ona da bir teşekkürü borcum olarak görüyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Onun için bize bir uploader lazım ki şu an maalesef bunun için kimse başvurmadı :) Ama yakında eklenir inşAllah :D

   Sil
  2. Evde olsam hemen kayıt olurum ama şuan evde değilim "okuyom ben yaa" şuan ki sorun bu il dışında üni.deyim :D

   Sil
 5. Abi böyle Nichijou gibi 10 sayfalı seri editleseydin. Yani hafif hafif. Biliyorum bencilce ama hani burada olduğunu bilelim babında. Neyse reyiz elden ne gelir. Ara ara dönebilmen umuduyla. Kendini yormadan bilakis dinlenmek kafa dağıtmak için. Güncel için teşekkürler.

  YanıtlaSil
 6. Yolun açık olsun nitian inşallah geri dönersin
  Güncel için Teşekkürler
  Ellerinize sağlık

  YanıtlaSil
 7. Teşekkürler Kolay Gelsin
  nitian ı şahsen tanımam ama kendisini diğer nicname leri ile birçok seride gördüm kolay gelsin umarım hayatında istediğin başarılara ulaşırsın

  YanıtlaSil