30 Mayıs 2016 Pazartesi

Finaller Günceli


Evet, yine bir güncel günü gelip çattı. N’aber millet? Nasıl gidiyor? İşler güçler, dersler vs… Neyse, ilk defa güncel yazıyorum, edeceğim lisan sürçmelerini affedin. Ne yazsam diye düşündüm, kendime kıyak geçip, bolca kendi serilerimden bahsedeceğim. Önce Nisekoi 219 ile başlayayım. Bu hafta yok gördüğünüz gibi. Çünkü çevireli çok olmadı, birkaç saat falan oldu. Cuma günü çıkmış olmasına rağmen uğraşamadım çeviriyle, böyle gecikti. Neyse, geçen güncelde bir “Shin Angyo Osnhi – Gaiden” muhabbeti dönmüş. O bölümleri, serinin son çevirmeni olarak çevireceğim. Böyle sevindirici bir haber vereyim. Ancak yakın zamanda bitmez, çabuk beklemeyin. Çevirisi bayramdan önce bitmez, doğal olarak editi de ondan sonra olur. Yani en az 1 ay sonra okuyabileceksiniz. Assassination Classroom’un çevirilerini bitirdim, edit aşamasına geçti ve mümkün olduğunca çabuk biter o da muhtemelen. Neyse, bu hafta gördüğünüz gibi bölümlerimiz aşağıda, Assassination Classroom, Liar Game, Nisekoi ve Rookies’ten bölümlerimiz var. Girls of the Wild's de yine güncelden geriye düştük. Bunun tek sorumlusu çevirmendir. Şaka bir yana çok bir bölüm değil 3 bölümcük. Sınavlar var malum.. bitsin, tekrar güncele geliriz. Ayrıca bu hafta aramızda yeni bir editör arkadaş katıldı. Duman. Kendisine tekrardan hoş geldin diyoruz. Umarız grubumuzun daimi üyesi olursun. Onun gelişiyle dost gruplardan biriyle ortak bir seriye daha girişebiliriz. Bu da burada not olarak kalsın. İşte durum böyle daha ne diyelim? Bence başka bir şey demeyelim, diyelim diyorsanız, ne diyeceğimizi söyleyin. Biz de deyip dememe konusunda düşünelim. Hadi yüksek hızlı indirmeler, sindire sindire okumalar…

- Zk

Assassination Classroom: 54-57
(Çeviri: Zk / Edit: Sorumsuzca-Duman)

Liar Game: 168
(Çeviri: Metrage / Edit: Sorumsuzca)

Nisekoi: 218
(Çeviri: Zk / Edit: Sorumsuzca)

Rookies: 19-22

(Çeviri: YcD44 / Edit: Sorumsuzca)

13 yorum:

 1. Rookies'ı hızlandıracam. Saçma sapan işlerden ona fırsat kalmadı pek.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Vereceğin 1-2 bölüm bile bizi mutlu eder. Şimdiden kolay gelsin. :)

   Sil
 2. Ellerinize sağlık

  YanıtlaSil
 3. Duman hoşgeldin :) Shin Angyo Osnhi Gaiden'nin yapılacak olmasına sevindim :)
  Günceldeki emekleriniz Teşekkürler arkadaşlar :) Ellerinize sağlık :)

  YanıtlaSil
 4. güncel için teşekkürler :))

  -ilker

  YanıtlaSil
 5. Gaiden muhabbetini ben çıkardııımm :)) yapacak olmanıza da çok sevindim ellerinize sağlık şimdiden. Güncel içinde çok teşekkürler. Kolay gelsin. :)

  YanıtlaSil
 6. (yagmur) sabah sabah yeni güncel ve tabiki rookies hemide ne diyebilirim ki harikasınız... umarım final sınav notlarınızda harikadır. değilse bu güncele o kadar sevinemem... herkes dersleri başarılı dimi bende keyifle okuyayım. gerçi okumak için önce tamamlanmasını bekleyenlerdenim. tortuga ekibi her şey için fighting!!!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. (yagmur) annecim uzun bir güncel yazıniz varmış ki ben hiç alışık değildim.. o yüzden direk bölümler için sona geçtim ve yazımı yazdım. sonra bir baktım. tüh dedim içimden. ama ne demiş atalarımız hatanın neresinden dönsen kar kardır dimi. o zaman ne diyoruz yeni üyeniz duman aranıza hoş gelmiş ve tabiki onun gelişiyle ortak seri lafına kulak kabartmam uzun sürmedi. o yüzden ne diyoruz duman madem başladın bi işe sonu getir dimi :) sonu gelmeden ayrılamazsın. gitme kal demenin en kısa yoluna söyledikten sonra ... şaka bir yana umarım burda ki diğer ekip üyeleri gibi kalıcı olursun.

   Sil
  2. Finallere çalışamıyorum kesin batıracağım :( Bizimde temennimiz o yönde. Umarım kalıcı olacak ve güzel seriler çıkartacaktır :)

   Sil
 7. Ellerinize sağlık, bölümler için teşekkürler.

  YanıtlaSil