20th Century Boys


Alternatif İsimler: 20 Seiki Shounen, 20. Yüzyıl Çocukları

Yazar: Urasawa Naoki


Çizer:  
Urasawa Naoki

Tür: Seinen, Aksiyon, Drama, Yetişkin, Gizem, Psikolojik, Bilim-Kurgu


Durum: Tamamlandı


Proje Durumu: Tamamlandı


Bölüm Sayısı: 249 Bölüm

Tip: Manga(Sağdan Sola)


Kenji çocukluğunda Rock'n roll yıldızı olma ve Dünya'yı kurtarma hayalleri kurmuş, market işletmeciliği yapan sıradan biridir. Bir gün peşpeşe garip olaylar olmaya başlar. Kenji, çocukluk arkadaşlarından birinin esrarengiz intiharının ardından olayların kendi çocukluk anılarıyla bağlantılı olduğunu fark eder. Kenji'nin daha çocukken oluşturduğu bir sembolü kullanan ve kendisine Tomodachi (Arkadaş) diyen bir tarikat lideri ortaya çıkmıştır ve dünyayı yok etmeye çalışmaktadır. Tomodachi'yi durdurup dünyayı kurtarabilecek tek kişi ise Kenji'dir.

6 yorum:

 1. 134.bölümden öncesine nereden ulaşabilirim linkte görünmüyor?

  YanıtlaSil
 2. 134ten öncesini başka gruplar yaptığından bizde yok.

  YanıtlaSil
 3. walla on numarasınız çevirmişsiniz

  YanıtlaSil
 4. yanlış mı gördüm bilmiyorum ama 21st century boys ta var mangaka yenisini mi çıkarmış yoksa devam serisi gibi mi olucak

  YanıtlaSil
 5. cidden muhteşem bir seri.konuyu okuyunca klasik bir şekilde ''tomodachi'' denen adamla savaşacaklar falan zannetmiştim.hatta bölüm sayısına bakınca mangaka bu konuyu nasıl bu kadar bölüme sığdıracak diye düşünmüştüm.ama aynılmışım.manga öyle yerlere gitti ki aklım şaştı.bölümler ilerledikçe heyecan düzeyi arttı.

  okumayan herkese kesinlikle tavsiye ederim.

  böyle muhteşem bir mangayı türkçeye kazandırdığınız için öncelikle tortuga ailesine sonra ise önceki bölümler için emeği geçen herkese çok teşekkürler.

  YanıtlaSil