29 Ocak 2016 Cuma

Hayırlı Güncel


Şaşırdınız dimi? Hep pazar-pazartesi güncel veriyoruz. Birde cuma verelim dedik, hayırlı gün sonuçta. Neyse yeni güncelden herkese merhaba. 3 gün boyunca başka şehirde olacağım için bugün veriyorum günceli. Salı sanırım başka bir güncel daha gelir.

Öncelikle; Billy Bat'in 3 bölümü çıkmıştı ikisini bu güncelde veriyorum 152. bölümde salı gelir. Bunu bir geçelim ve günün en önemli konusuna geçelim. Blade of the Immortal 160. bölüm konusu. Facebook'da duyurusunu yapmıştım, kiminiz görmüştür, görenler görmeyenlere anlatsın. 160. bölümü okuyacaklar büyük bir sürprizle karşılaşacaklar. Çevrilmemiş 12 adet Japonca sayfa ile. Sakın yanlış anlamayın bu sayfaları biz değil o geri zekalı İngilizce gruplar çevirmemiş. Japonca bilen bir tanıdığımızda yok. Hatta İngilizce grup bu sayfaları koymamış bile. Adamlar o kadar işini kötü yapıyor. Bizde çevirttiremediğimiz için en azından böyle koyalım dedik. Çünkü çok önemli bilgiler içeren sayfalar. İleride çevirme imkanımız olursa düzenleriz. Bu konuyu da aştıysak Ippo'ya geçelim. MangaHanta işbirliğinde iyi ilerliyoruz. Çeviriler geliyor, çevirmenimiz hızlı birisi. O yüzden hem çevirmene hem editöre teşekkür etmeyi ihmal etmeyin. 2 bölüm çıktı bu güncelde. Diğer güncelde de 2 veya 1 çıkar. Ayrıca Ippo editörümüz Obluda bir süre olmayacak. Özel işleri var, yaklaşık 4 hafta kadar. Onun yokluğunda bir şekilde yapmaya çalışacağız. Bunu da geçtiğimize göre Feng Shen Ji'ye değineyim. 73. bölüm çıktı. Pazartesi de 74 çıkacak sanırım. Bu hafta yapamayacağım bu bölümleri. Döndüğümde ancak olur. Hatta net gün vermem gerekirse 7 ya da 8 Şubatta okuyacaksınız. Bir diğer konu Girls of the Wild's. O da salı günü 2 bölümü gelecek. Dur bakayım başka ne serimiz varmış. Shin Angyo Onshi ve Usagi Drop'dan yeni bölümlerde salı gelecek. Nisekoi ve Liar Game editörümüz Sorumsuzca bildiğiniz gibi hala Diyarbakır'da görevde. Yakında sağ salim dönecektir umuyoruz ki. Onun dışında Berserk kalıyor geriye. Ocak bitti veremedik hala. Ama çevirisi tamamlandı neredeyse. Onu da 7-8 Şubatta okursunuz sanırım.

Ve son olarak yeni bir seri duyurusu yapacağım. "20th Century Boys". Aranızda bilenler var bilmeyenlerde var. Neyse artık hepiniz biliyorsunuz. 13. cilt ile başlayacağız seriye ve tamamlayacağız. Yarım kalmış bir seriyi daha tamamlanmış görmek hepimizi mutlu eder. 

Ve ikinci defa son olarak çok acil 2 adet EDİTÖR ihtiyacımız var. Bilmiyorsanız bile başvurun. Bizzat ben öğreteceğim. BAŞVURUN LÜTFEN!

- NiTian ErXing

Billy Bat: 150-151

Blade of the Immortal: 160-162

Hajime No Ippo: 630-631

15 yorum:

 1. Bill bat için mangayatta ile görüşebilirsiniz onlarda japonca bilen çevirmen var güncel için teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Blade of the Immortal için görüşebilirsiniz

   Sil
  2. Japonca bilen çevirmenleri özel bir nedenden dolayı ayrılmıştı gruptan.

   Sil
 2. güncel için teşekkürler keşke girlsde bugün olsaydı pazartesi yerine :D

  YanıtlaSil
 3. 20th Century Boys için özellikle teşekkürler, devam edeceğini görmek çok sevindirdi.

  Elinize sağlık arkadaşlar.

  - CloudT

  YanıtlaSil
 4. Güncel için çok teşekkürler.

  YanıtlaSil
 5. güncel için teşekkürler keşke Kingdom serisini de alsanız yarım kaldı o da

  -ilker

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O hep aklımızda ama şu şartlarda zor. 20CB bitsin de bir bakalım hayırlısı.

   Sil
  2. şu sözünle bile sevindirik oldum süpersiniz umarım olur :)

   -ilker

   Sil
 6. Hajime No Ippo gelmiş. ^^

  Tüm çevirilerde emeği geçen herkese teşekkürler.

  YanıtlaSil
 7. Emeğinize sağlık :) Teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 8. cuma günkü güncele, pazar gününden teşekkür.. eyvallah tortuga...

  YanıtlaSil
 9. 20CB'nin devamının geleceğini görmek gerçekten harika

  YanıtlaSil
 10. Editorluk icin neler gerekli ?

  YanıtlaSil
 11. değerli güncelleriniz sonsuz teşekkürler ellerinize sağlık :)

  YanıtlaSil