6 Eylül 2015 Pazar

Finale Doğru


Kısa bir aranın ardından daha herkese merhaba. Bugün önemli bir gün. Tabii ki Tortuga açısından. Güncel adı her şeyi açıklıyor aslında, benim bir şeyler anlatmama pek gerek yok. Bu şekilde gidersek kısa süre sonra ortada Tortuga falan kalmayacaktır. Sürekli gelen aksaklıklar editörlerin grubu siklememesi üzerine durumumuz bunu göstermektedir. Artık bir şeylerin peşinden koşmaktan yoruldum, zaten yardım edende kalmadı. Bunca senenin, serinin, emeğin hatırına son bir kez daha toparlamaya çalışacağım bunun içinde belirsiz süreli olarak grup inaktif kalacaktır. Durumumuza bakacağız gelen yardımları değerlendireceğiz ne halde olduğumuzu göreceğiz ve ona göre kapatma ya da devam etme kararını vereceğiz. Umarım bir çıkar yol bulunur.

Önemli duyuruyu yaptıktan sonra bugünün günceline ve diğer şeylere geçebilirim. Öncelikle V-Team grubuna manga dünyasına yaptıkları katkıdan ve verdikleri emekten ötürü teşekkür ediyorum. Yolunuz açık olsun ve hayırlı olsun sonunda kurtuldunuz(Darısı başımıza)

Bir diğer husus bu inaktif'lik süresi 1 saat bile sürebilir 1 yıl bile. Ama bu süre zarfında yine gelen sabit seriler olacak. Bunları gelecek haftalarda göreceğiz. Güncel bölümleri aşağıda gördüğünüz gibidir. Başka bir açıklama yapmak gelmiyor içimden, haydi iyi okumalar. 

- NiTian ErXing

Blade of the Immortal: 114-117

Feng Shen Ji III: 62

Girls of the Wild's: 196-197

Hajime No Ippo: 616

Like a Wolf: 95

36 yorum:

 1. : ( Hayırlısı olsun Nitian Reis..
  Umarım kısa sürede toparlarsınız
  takip ettigim 2 siteden 1 isiniz : (((

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bizde öyle umuyoruz. Editörlere bağlı her şey.

   Sil
 2. Hayirli olsun, umarim kisa zamanda zorluklari asarsiniz.
  kaliteli gruplar pek kalmadi, sizinde gittiginiz gormek cok uzucu olur

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bizde gitmek istemeyiz ancak açıkçası ben yoruldum ve editörlerde gruba gereken ilgiyi göstermediklerinden böyle bir sonuca çıkıyoruz.

   Sil
 3. güncel için teşekkürler elinize sağlık umarım kısa zamanda toparlanırsınız

  YanıtlaSil
 4. Çok güzel bir siteniz oldugu kadar yaptıgınız işlerde bir o kadar kaliteli inş. editörleriniz den beklediğiniz tepkiyi alır sizleri yıllardır takip eden okuyucuya sevilen bir grubun hasreti ile bırakmazsınız......

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yıllardır takip eden o okuyucuları da hiç göremiyoruz bununda etkisi çok. Editörlerin de haliyle ilgisi kalmadı bu işe ama umarız bırakmayız.

   Sil
 5. Sizin gibi bir grupta bırakırsa manganın tadı tuzu iyice kaçar. İnsanlar artık hayatı bile siklemezken grubu da öyle yapmamaları anormal gelmedi bana ki işin profesyonel düzeyinden değilde hayran gözüyle yapılması er geç maalesef de sizin de bir gün çaktırmadan sonunuzun geleceğini gizliyordu. Sağ olun, her şey için!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Her güzel şeyin bir sonu vardır diye boşuna dememişler. Son bir kozum kaldı o da olmazsa yolun sonu görünüyor ve bizde teşekkür ederiz.

   Sil
 6. sizde giderseniz kimse kalmayacak çeviri yapan valla gönüllü bile çeviri yaparım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çeviri değilde editör lazım bize düzenleme yapacak.

   Sil
 7. Bu ara verme kararı benim için çok yıkıcı oldu en sevdiğim fansubların başındaydıydınız umarım en kısa zamanda aktif faaliyetlerinize devam edersiniz
  Şimdiye kadar ki büyük emekleriniz için çok teşekkürler umarım tekrar teşekkür etme fırsatı yakalarız

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güncelde de bahsettiğim gibi bu hafta da bitebilir bu ara bitmeyebilir de. Her şey editör arkadaşlara bağlı.

   Sil
 8. Beyler, art arda geliyor nedense üzücü haberler. Şimdiye kadar yaptığınız her şey için çok teşekkürler. Blade serisi için çok daha müteşekkirim. Ne desem az kalır.

  YanıtlaSil
 9. En son Mnaki kapandığında bu kadar üzülmüştüm, bu işi adam gibi yapan ve kaliteli serileri olan nadir ekiplerdensiniz umarım düzelir her şey

  YanıtlaSil
 10. maalesef ki hep kaliteli gruplar kapanıyor. V team bu hafta veda etti,bazıları yarım yamalak devam ediyor. şimdi de tortuga.
  bugüne kadar ki tüm emekleriniz için teşekkürler. bundan sonrası için yolunuz açık olsun.
  temennimiz elbette bir gün geri dönmeniz.ama dönmeseniz de teşekkürler.

  YanıtlaSil
 11. Bütün emekleriniz için teşekür ederim türkçeye bir sürü güzel mangalar kattınız elineza saglık

  YanıtlaSil
 12. Henüz daha kapatmadık bayanlar baylar ama bu güncel ölebileceğimize işarettir. Lakin
  https://www.youtube.com/watch?v=lHXNPQtzjw8

  YanıtlaSil
 13. Bizim gibi manga sevenler mangaları türkçe okusun diye verdiğiniz emekten ve harcadığınız zamandan dolayı teşekkür ediyorum, umarım sorunlar bir an önce çözülür

  YanıtlaSil
 14. Tortuga Çeviri kapanırsa bilinki ayvayı yedik beyler bayanlar :/ Berserk, Vagabondr, Hajime no İppo, Blade of İmmortal, Billy Bat ve diğer şaheserlerden yoksun kalırız. Şimdiye kadar benim gibi bu çeviri grubunun yaptıklarından çok memnun olupta teşekkür etmeyen birçok kişi vardır diye düşünüyorum.

  Tortuga Çeviri, umarım en kısa sürede toparlanırsınız ve size bol bol teşekkürler edebiliriz. Kapanırsanız Türkçe Manga sektörü büyük sekteye uğrayacaktır. Bizleri terketmeyeceğini umut ediyorum. Yaptığınız ve yapacağınız çalışmalar için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Hepinizden Allah razı olsun :)

  YanıtlaSil
 15. Bi süre bana öğretirseniz bişeyler yardımcı olabilirim edit kismına iyi çalışmalar

  YanıtlaSil
 16. Umarım en kısa süre de geri dönersiniz olmaz sa sağlık olsun esenle kalın

  YanıtlaSil
 17. Yahu arkadaşlar siz bilerekmi böyle yapıyorsunuz, NiTian ErXing kaç mesajdır editör editör diye çırpınıyor sizin yazdığınız mesajlara bakın, adam üstü kapalı açık saçık her türlü şekilde ima ede ede bir yerlerinde tüy bitti be :D . NiTian ErXing şu tableti alayım ( hala hangisini alacağıma karar veremedim gitti) en azından haftada 3-4 bölüm bile olsa yardımcı olabilmek için geliyorum inşallah

  YanıtlaSil
 18. hocam bu işin ne kadar zor ve vefasız oldunu bende bilirim çalışır didinirsin bişey kazanmassın destekolan olmaz genede son kullanıcı habire şikayet eder ancak kabul edelimki sizinde hatanızvar büyük serilerden birini çeviriyorsunuz ama bunun raconuna uymuyorsunuz büyük serilerin kurulı tüm sitelerde bellidir çeviri aynı gün veya bi sonraki gün çıkar önceliği vardır diğer serilerden var büyük serilerle diğer serileri bir tutarsanız iki tarafın takipçiside bi dönem sonra bırakır başka yere kaçar türkiyede kimin neyi çevirdiği azçok belli acelemanga bleach manga denizi fairy tail sizde one piece bir one piece takipçisi olarak bunu söyliyemem belki ama tarafsız olarak şunu söyliye bilirim ya one piece i bırakıp sayısı daha az olan büyük seriler haricindeki serileri takip eden kitleye yönelin ki o seriler herzaman muallaktadır çevrilecekmi editör işi bırakırmı seri bitermi oyüzden okitle sabırlı olur ama pek yardımda bulunmaz yada one piece sayısı çıkınca elinizdeki diğer işleri bırakın bu iş böle olur bu hem sizdeki son kullanıcı sayısını arttırır hemde vefasını dolayısıyla gereken maddi manevi yardımları sonuçta verdiğin emek kadar ortaya çıkan şeyde önemlidir

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba. Öncelikle görüşlerin için teşekkür ediyorum ancak belki bilmiyorsundur veya unuttuğun bir noktadır. One Piece'yi 0. bölümden itibaren biz yapıyoruz. Bu işe KorsanFan da başladık ve bu seriyi Türkçe'ye biz kazandırdık. Çıkan gruplar sonradan türeyenler haliyle en haklı bu konumda yine biz oluyoruz. Bir gün sonra çıkma mevzusu ise tamamen takipçilerin bizi soğutmasından kaynaklıdır. Geçmişte bizi KorsanFan'dan takip edenler bilir ki yorumların bir örneğini yazayım daha iyi anlayın diye. "Neredeyse Oda'dan önce bölümü çıkartacaksınız, helal olsun size." Bakın bu yorumu hiç unutmam nasıl unutabilirim ki? One Piece çıktıktan yaklaşık 60-90 dakika içinde bölümleri verdik uzunca bir süre. Sonra bazı aksamalar oldu ardından başka gruplar türedi. Ve nankör diye hitap ettiğimiz kitle bir süre sonra küfürler saçıp XXX grubu sizden daha hızlı yapıyor artık oradan okuyacağız demeye başladılar. Tabi haklılar kimseye zorla okutmuyoruz ancak bu durum moralmen çökertti ve neredeyse OP serisini bırakacak konuma gelmiştik. Yine de sabit takipçilerimiz için devam ettik. Ve son bir söz olarak OP bizi hiç zorlamayan bir seri ve yan seri diyebiliriz. Bizim en çok ana seriler için yardıma ihtiyacımız var ancak onu da yine siz değerli takipçilerimiz sayesinde kapatabildik. Yeterli başvuruyu aldık umuyoruz devam edebileceğiz. İyi akşamlar diler, teşekkür ederim.

   Sil
 19. Umarım düşündüğümüz şey olmaz.Sağlam kalan gruplardan birisiniz sizde giderseniz napıcaz biz...
  Emekleriniz için Teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Olmaz olmaz. Çok iyi başvurular geldi sağ olsunlar. Umuyoruz devam edeceğiz.

   Sil
 20. Durum açıkçası pek iç açıcı görünmüyor. Eğer editöre ihtiyacınız varsa elimden geldiğince yardım etmeye çalışırım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güncel anında görünmüyordu ancak çok güzel geri dönüşler aldık, umuyoruz toparlanacağız.

   Sil
 21. Öncelikle yaptığınız tüm çalışmalardan ve tüm emeklerinizden dolayı hepinize çok teşekkür ederim, sallantılı bir dönemden geçiyorsunuz anlaşılan, bende bir anime-manga sever olarak siz değerli insanları bu durumdan kurtarmak için küçükte olsa bir yardımda bulunmak isterim. çeviri ve düzenleme kısmında maalesef elimden bişey gelmez ama hiç değilse maddi kısımda kendimce yardımcı olmak isterim. hesap numarası ya da paypal falan varsa yazarsanız sevinirim...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selamlar. Güzel dilekleriniz için teşekkür ediyorum. Ama gönüllü bir grubuz ve para gayemiz olmadı hiç ve olmayacakta. Ancak işleri yoluna koyarsak site açmayı düşünebiliriz (zamanı geldi) ve o gün gelirse yardımlarınızı seve seve kabul ederiz. Şimdilik teşekkür ediyorum.

   Sil
 22. Selam Tortuga nasılsınız?
  Açıkçası bu tarz yayınlarla ilgilenenleri hala çocuklukla yargılanmasına sebep olan harika bir işle uğraşıyorsunuz, o yüzden çok teşekkürler şimdiye kadar ki ve bundan da sonraki yapacaklarınız için. Gerçi onlara da kısmet olursa ayrıca tek tek teşekkür etmeyi düşünüyorum tabi.
  Şu ülkede kaliteli ve sağlam iş yapan nadir çeviri gruplarındansınız o yüzden kepenkleri kapatmanızı hiç istemem. E kuru kuru da istemekle olmuyor tabi, isterseniz bende o editörlük konusunda yardımcı olabilirim.O konuda hatrı sayılı derecede bilgim vardır. Gerçi bayağı başvuru almışınız bunu öğrendiğime çok sevindim. V-Team olayına da ayrıca üzüldüm.
  Aslına bakarsanız ister kaliteli ister dandik olsun, zaten çok az olan bu tarz grupların kapanması çok kötü bir durum. Hele ki birde o utanmaz, nankör, artist ergen tavırlı takipçiler yok mu deli eder insanları neyse.
  İnşallah uzun yıllar birlikte oluruz. Hepinize kolay gelsin. Bize bu kadar güzel seriler sunduğunuz için tekrar teşekkürler, Allah razı olsun.

  YanıtlaSil
 23. Eyvallah tortuga.. yaptiginiz ve yapacaginiz her sey icin...

  YanıtlaSil
 24. ellerinize sağlık tortuga
  yanlış anlaşılmasını ıstemem fakat ben turkce seri takip etmeme ragmen turk ceviri guruplarina girip en azından yorum yada begeni reklamlarına tıklarım heleki bu siteye ozellikle girerim cok istedigim bi serinin cevrilmesinden dolayi ve ( adil senden dolayi haladaha buradamıdır bilmem ama :D ) bide ben yaşım itibari ile bu camiada KAZASKER e neler yapıldıgınıda gordum ben acıkcası yerinizde olsam elimi bile oynatmam bun insanlar icin siz gene ceviri edit le ugrasiyorsunuz......

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim. Teşekkürün her zaman grupları teşvik edici yanı vardır. Her ne kadar eskisi kadar uğraşamasam da fırsat bulunca(o da ayda yılda) CoD serisinden editlemeye çalışıyorum. Lakin benim gibi vefasız, yoğun editörlere bakmadan emek verenlere teşekkür etmeniz her zaman yerinde olur.

   Ayrıca gruba gelecek editörlere şimdiden başarılar, bu iş emek ve uğraş ister. Zoru görünce kaçmayın. Güzellik zorlukta saklıdır.

   Sil