14 Eylül 2015 Pazartesi

Another New Era


Küçük bir depremin ardından daha herkesi bir kez daha selamlıyorum. Geçen haftalarda kapanma uyarısını vermiş olsak da bu kadar başvuru beklemiyordum açıkçası. Her birinize tek tek teşekkür ediyorum. Bir sürü başvuran kişi oldu ancak hepinizi almamız mümkün değildi bu yüzden sadece birkaç kişiyle çalışabileceğiz. Diğer başvuran arkadaşlar sizden ricam ise diğer gruplara başvurmanızdır. Bir sürü grup aynı durumda kapanma tehlikesi yaşıyor, lütfen başvurun ve Türkçe manga sektörü ellerimizden kayıp gitmesin.

Bu güzel haberi duyurduktan sonra güncele geçebiliriz. Duraklama dönemine an itibariyle son vermiş bulunmaktayız, bu güzel güncelde bunu yansıtıyor tabii ki.

2 bölümünü verdiğimiz Billy Bat haftaya kalan 2 bölümünü de vererek tekrardan güncele getireceğiz. Bunun dışında Blade of the Immortal cildin son 3 bölümünü vererek cildi kapatıyorum, az bölümler için kusura bakmayın. Bu haftadan itibaren yine cilt cilt gelmeye başlayacak. Girls of the Wild's için yeni bir editörle çalışmaya başladık ve bu haftalık 2 bölüm sunuyor sizler için. Haftaya ise güncele getireceğiz gibi görünüyor. Nisekoi 1 bölümle bu haftayı kapatacak ama üzülmeyin askerdeki editörümüz Sorumsuzca nihayet dönüyor. Onun dönüşüyle birlikte grubun bir hayli rahatlayacağına inanıyorum ve Nisekoi'yi de bakarsınız güncelden takip edeceksinizdir belli mi olur. Shin Angyo Onshi de haftayı 1 bölümle kapatan bir başka seri, çevirmenimiz seriye ağırlık vermeye başladı (nihayet) umarız bu hızını korur ve yakında nihai sona ulaşmış oluruz. Yine sözünü verdik bari tutalım dediğimiz bir başka seri The Breaker'dan da 8 bölüm verebiliyoruz, bir kere tamamlayacağız dedik o aradaki bölümleri. Arşivlik için en azından tamamlayabiliriz. Vagabond severleri de boş geçmeyen bir güncel bu güncel. Sonunda beklediğim scan çıktı bu hafta 326. bölüm haftaya da 327. bölüme kavuşacaksınız. Bir diğer sorunlu seri Variante ise yine gruptan bir editör arkadaşımızın el atmasıyla 3 bölüm gelmesi bir oldu. Umarız bu seriyi de bitirir rahatlarız.

Gelmeyen serilere bakacak olursak Feng Shen Ji III var. 63. bölümü haftaya okuyacaksınız bu hafta yapma fırsatım olmadı. Hajime no Ippo ise çevirmenimiz yoğun iş döneminde ama fırsat buldukça çevirmeye çalışıyor. Kiba no Tabishounin'i de boş geçmemek gerek. Seriye yeni bir grup el attı ve çevrilmeyen 4 bölümü çevirerek güncele getirdiler. Haftaya bu 4 bölümü de okuyacaksınız ve seriyi bir kez daha güncelden takip edeceksiniz. Sanctuary çevirmenimiz kısa bir reklam arası vermişti ve editörümüz de ayrılmıştı ancak yeni bir editör başvurdu ve onunla devam edeceğiz çevirmenimiz de umuyoruz ki bizlere bol bol bölüm sunacaktır. Diğer serileri de açıklamaya gerek yok zaten.

Günceli bununla tamamlıyoruz ve sonraki konuya geçebilirim. Önceki güncelin ardından bir sürü güzel yorum, bildirim, görüş aldık. Her birinize tekrar teşekkür ediyorum. Arada bağış mevzusu da geçti daha önce de söyledik biz gönüllü bir ekibiz ve bu işe para katmayı düşünmüyorduk. Ta ki artık siteye geçelim diyene kadar. Site açabiliriz, açmamızı düşünüyorsanız bunu yorum olarak da atın. Ama tabi ekipte zengin insan yok bu sitenin bir yıllık masrafı içinde belirli bir meblağ gerekiyormuş. Ancak ve ancak bunun için bağış konusunu gündeme getirebiliriz. Öteki türlü yine olmaz.

Yazacağım başka bir şey gelmedi aklıma, olursa haftaya ki güncelde belirtirim zaten. Şimdilik iyi okumalar dilerim.

- NiTian ErXing

Billy Bat: 139-140

Blade of the Immortal: 118-120

Girls of the Wild's: 198-199

Nisekoi: 154

Shin Angyo Onshi: 51

The Breaker Yeni Dalgalanmalar: 174-181

Vagabond: 326

Variante: 10-12

22 yorum:

 1. güncel için teşekkürler elinize sağlık girls haftaya güncele gelecekse güzel haber zaten ama sezon arasına girdi. böylece güncele daha kolay gelir

  YanıtlaSil
 2. Ellerinize sağlık teşekkürler. Yeni arkadaşlara da başarılar ve şimdiden teşekkürler.
  Not: Ippo üzdü. Neyse haftaya okuruz :D

  YanıtlaSil
 3. eyvallah tortuga... yaptığınız ve yapacağınız her şey için...

  YanıtlaSil
 4. Günceller için teşekkürler, ellerinize sağlık. Umarım bir aksaklık yaşamadan Tortuga Grubu olarak ilerlemeye devam edersiniz.

  YanıtlaSil
 5. Güncel için çok çok teşekkür ederim. Devam etmeniz bizi ayrı bir bahtiyar etti.

  YanıtlaSil
 6. Türkiyede takip ettiğim bir kaç manga grubundan birisiniz. Kapanma tehlikesi haberi oldukça üzmüştü. Ama yeni güncelinizle sevindik. :D

  YanıtlaSil
 7. Güncel için teşekkürler, mutlu haberler içinde.

  YanıtlaSil
 8. Bu haber ilaç gibi geldi resmen. Ellerinize sağlık güncel için teşekkürler.

  YanıtlaSil
 9. Boş verin ne yeni sitesi ne bağışı((Allah gözünüzü budaktan elinizi kesikten cebinizi fakirlikten korusun der duamı ederim ve derim ki kiminin parası kiminin duası alın size bağış Allah hayrını göstersin)) bildiğiniz/-miz gibi devam edelim . Güncel için teşekkürler TORTUGA hızında güncel vermeye devam edin

  YanıtlaSil
 10. Vegabond'u görünce sevinç geldi :)

  YanıtlaSil
 11. harika ! ellerinize saglik!!!!!

  YanıtlaSil
 12. Yeni gelenler sevindirdi :) Hoş gelmişler :)
  Yine eski Tortuga'yı görürüz inş.
  Emeğiniz için Teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 13. Çeviriler için çok teşekkürler.İnşallah haftaya Kiba görürüz :)

  YanıtlaSil
 14. Yeni çeviriler için teşekkürler. Emeğinize sağlık

  YanıtlaSil
 15. Guncelden ziyade grubun devam etmesi beni mutlu etti.
  Adam gibi durduğunuz yerde durun da uzmeyin bizi cevirilerinizin kalitesi size tiryaki ediyor.

  YanıtlaSil
 16. Çeviriler için teşekkürler :)

  Noblesse serisini 354ten sonrasini çeviren var mi acaba ?

  YanıtlaSil
 17. Önceki güncelde korkutmuştun , katılım olmasına sevindim, yaptığı işi düzgün ve kaliteli yapan grup sayısı bir elin parmakları kadar ancak, kapansanız manga severler için büyük kayıp olurdu, umarım her şey daha güzel devam eder. ^^

  YanıtlaSil
 18. O zaman tekrar Hoşgeldin Tortuga diyorum.
  Bence de site olayı pek bir çetrefilli iş yahu. Açtığınız zaman harika oluyor tabi ancak, bir kere ipin ucunu kaçırdığınızda tüm paylaşımlarınız gizli kapılar arkasında kalıyor ve kimse ulaşamıyor. Yani bu demektir ki tüm emekleriniz heba olmuş oluyor.İlerki nesillerin ya da tekrar okumak isteyenlerin ulaşamaması demek oluyor. Kapanan tüm grupların başına gelen durum bu. Ta ki yine çok kaliteli çeviri yapan ama yine kapanan MangaNiva nın serilerin olduğu bir Mega linki ile elveda demesi gibi bir durum olmadıkça.
  Ama site açmanız tabi ki iyi olur olumlu yönleride var ancak madem ki biz bu işi gönüllü olarak yapıyoruz diyorsunuz, o zaman ekstra sorumluluk katmak gereksiz geldi.
  Ha grup içinde bu tarz şeylerle uğraşmayı seven biri varsa site harika olacağını tahmin ediyorum. Hepinize kolay gelsin Allah yardımcınız olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Düşüncelerini paylaşıyorum. Blogspot google kapanana kadar burada kalacak :)

   Sil
 19. Selamlar.
  Bu ara manga ile ilgili herhangi bir takip yapamıyordum. İletişim sorunu olunca buradan yazayım dedim. Beklemediğim gelişmeler olmuş. Geçmiş olsun. Devam kararınıza da sevindim. Millet olarak hazırı seviyoruz. Yumurta kapıya gelene kadar hiçbir işe el atmak istemiyoruz. Sıkışınca da koşturmaya başlıyoruz... Neyse, hayırlısı olsun. Çalışmalarınızda başarılar.

  NiTian ErXing, verdiğin müjdeyi sabırsızlıkla bekliyorum. Kolay gelsin.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selamlar. Bu hafta müjdelediğim şeyi yetiştirmeye çalışacağım umarım yetişir, sadece bir balonda takıldım onu aşmam gerek. Teşekkürler.

   Sil