17 Ağustos 2014 Pazar

17 Ağustos Marmara Depremi


Merhabalar arkadaşlar. Ben NiTian, uzun zamandan sonra bir pazar güncelinden selam olsun. Öncelikle bildiğiniz üzere bugün, ülke olarak geçirdiğimiz en kara anılardan birinin yıl dönümü. 17 Ağustos Marmara Depremi çok canlar aldı. Pek çokları bir yakınını kaybetti. Söylenecek fazla söz yok. Yakınlarını kaybetmiş olan arkadaşlarımıza biz de gecikmeli bir baş sağlığı, ölenlere de Allah'tan rahmet dileyelim. Deprem vergileri kara yolu yapımına harcanıyorken, dikilen apartmanlara yeterli denetim sağlanamıyorken gidişat pek umut vermese de umarım bir daha böyle kara günler görmeyiz.

Gelelim güncelde bahsedeceğimiz grubumuzla ilgili meselelere. Bu hafta birkaç arkadaşımızla yollarımızı ayırmak durumunda kaldık. Hepsine şimdiye kadar verdikleri emekler için teşekkür ederim. Bu durumun güncellerimizi etkileyip etkilemeyeceği ise ilerleyen haftalarda belli olacak. Elbette kesin olan bir şey var ki, çevirmen ve editör ihtiyacımız her zamankinden daha fazla. Editörlükte deneyimi olmayan arkadaşlar korkmasınlar, buyursunlar başvursunlar. Gerçekten istekli arkadaşları kısa sürede eğitiyoruz. Aynı şekilde hemen verim alabileceğimiz tecrübeli editör başvuruları da bize büyük katkı sağlayacaktır. Çevirmenlik için başvuracak arkadaşların ise tecrübeli ve yetkin olmaları önceliğimiz.

Bunun dışında hemen altta görebileceğiniz üzere oldukça yüklü bir güncelimiz var. Özel Gaiden cildini de vererek QP defterini kapatmış oluyoruz bu güncelle beraber. Takipçileri doya doya okusun diye Worst'ten tam üç cilt veriyoruz. Diğer serilerimizin de büyük bölümünden de tatmin edici düzeyde olduğunu sanıyorum. Keyifli okumalar.

- NiTian ErXing

Hajime No Ippo ile ilgili kısa bir not. Bu güncelde verdiğimiz Cilt 61 Extra 561. bölümle biten Cilt 61`in Extra bölümüdür. İçinde serinin Mangakası George Morikawa ile yapılan güzel bir röportaj ve birkaç eğlenceli şey bulunmaktadır.

- Iron Man

Assassin's Creed IV Black Flag: 04-05

Blade of the Immortal: Cilt-06

Feng Shen Ji III: 14-15

Girls of the Wild's: 146-150

Hajime no Ippo: 561-566 ve Cilt 61 Extra

Nisekoi: 58-62

QP Gaiden: 01-08

Worst: Cilt 10-12

7 yorum:

  1. Elinize sağlık , dolu bir güncel olmuş :))

    YanıtlaSil
  2. Döktürmüşsünüz helal olsun :)
    Güncelde emeği geçen herkesin ellerine kollarına sağlık :)
    Teşekkürler :)

    YanıtlaSil
  3. dolu dolu guncel olmus ellerinize saglik
    devaminda kolayliklar dilerim hep TORTUGA!

    YanıtlaSil
  4. Güncel için teşekkürler. Tüm ölen insanlarımıza Allah rahmet eylesin.

    YanıtlaSil