20 Temmuz 2014 Pazar

Ossan Günceli


Merhabalar değerli takipçilerimiz. Gördüğünüz üzere geçen hafta da belirttiğim gibi bu hafta güncelimizi eskisi gibi pazar gününe taşımayı başardık ve uzun bir aradan sonra size bu sayfalardan bir pazar günü sesleniyoruz. 

Bu hafta güncelimizin adı Makai no Ossan. Evet, belki de uzun zamandır yeni sayısı gelmeyince pek çoğunuz unuttu. Çok büyük bir takipçi kitlesi de yoktu zaten. O sebeple; Son zamanlarda epey popüler hale gelen One Punch-Man'in mangakası One tarafından yazılıp çizilen, her sayısı, istisnalar haricinde, bir veya iki sayfadan oluşan bu 370 sayılık gag manganın, bu işlere kollarımızı sıvarken seçtiğimiz ilk serilerden biri olduğunu hatırlatmakta fayda var. Ekip içinde ilk görev dağılımı yapılırken benden bu seriyi çevirmem istenmişti, ben de çevirmenliğe adımımı böyle atmış oldum. 313. sayıya kadar taşıdığım bu seride bana birçok editör arkadaş eşlik etti. Tam 260 sayısını editleyen ScarLet başta olmak üzere tüm bu arkadaşlara teşekkür ederim. Benden sonra ise Ossan'ı her işe yetişen  arkadaşlarımız luffydesper ile sorumsuzca devraldılar ve şimdi de başarıyla tamamladılar. Onlara da buradan çok teşekkür ediyorum. 

Bunun yanında, bu hafta ilginç bir tesadüfle iki serimizi birden sona erdiriyoruz arkadaşlar. Makai no Ossan'ın yanında bu güncelle beraber, Crows ile Worst serileri arasında okunmasını tavsiye ettiğimiz Takahashi Hiroshi'nin nadide eserlerinden QP'nin de sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bu 8 ciltlik serinin çevirmenliğini luffydesper, editörlüğünü ise Canavar Vasfi arkadaşımız yaptı. Yine kendilerine teşekkürlerimizi iletiyoruz. Yine de QP'nin Gaiden isimli özel bir cildini henüz yayımlamadığımızı belirtmekte fayda var, onu da en kısa sürede okuyacağınız umuyorum. 

Bunun dışında bu hafta, sanırım devam etmekte olan hemen hemen tüm serilerimizden bölüm veriyoruz. Uzun zamandır Übel Blatt vermiyorduk, o bile var bu güncelde. Ayriyeten yine bir süredir yeni bölüm veremediğimiz Nisekoi'nin çevirmenliğini Zk arkadaşımız devraldı, bu sayede Nisekoi'yi de güncelimize ekleyebildik. 

Son olarak, her güncelimizde belirtmekten sıkıldım; ancak ne yazık ki yeterli geri dönüşü aldığımızı söyleyemem. Çevirmen ihtiyacımız devam ediyor arkadaşlar, lütfen başvurun ve hem bizi, hem de okurlarımızı sevindirin.


Not: Geçen hafta verdiğimiz Blade of the Immortal'ın 2. cildinin 5. bölümünde iki sayfa eksik varmış arkadaşlar. Onlar düzenlenip cilt yeniden yüklendi.

- Solid Snake

Blade of the Immortal: Cilt-03

Girls of the Wild's: 145

Hajime no Ippo: 559-560

Like a Wolf: 12-16

Makai no Ossan: 301-370

Nisekoi: 51

QP: Cilt-08

Sanctuary: 39

Twelve Nights: 25-26

Übel Blatt: 121-123

8 yorum:

 1. Guncel oyle boyle degil dolup tasiyor! Tesekkur tortuga!

  YanıtlayınSil
 2. Teşekkürler Tortuga. Saygılar, sevgiler.

  YanıtlayınSil
 3. Bayağı dolu bir güncel olmuş güncel de emeği geçen herkese teşekkürler.

  YanıtlayınSil
 4. Makai no Ossan favori serilerimden biri. bu seriyi tamamladığınız için çok çok teşekkür ediyorum, ellerinize sağlık.

  YanıtlayınSil
 5. ellerinize sağlık arkadaşlar.

  YanıtlayınSil
 6. Süper bir güncel olmuş arkadaşlar :) Güncelde emeği geçen herkesin ellerine kollarına sağlık müthişsiniz vallahi :) Her güncelin böyle olması dileğiyle :)
  Teşekkürler :)

  YanıtlayınSil
 7. hiçbirini okumuyorum ama harbiden helal olsun iyi çeviriyorsunuz hem de karşılıksız Allah razı olsun :)

  YanıtlayınSil