16 Mart 2014 Pazar

Arago Günceli


Merhabalar değerli takipçilerimiz. Bu pazar da sizi fazlasıyla memnun edeceğini umduğumuz bir güncelimiz var. Güncel isminden de anlayabileceğiniz üzere bu hafta son cildi de vererek nihayet Arago'yu tamamlıyoruz. Her shounen severin okuması gereken bu seride ekipten pek çok kişinin emeği geçti, imece usulü tamamladık diyebiliriz. Zaten seriyi okuyan arkadaşlar credits sayfalarına dikkat ettilerse bu durumu fark etmişlerdir. Okumayanlara da en kısa sürede okumalarını salık veriyorum. Arago, hiç şüphesiz Dünya'nın en büyüleyici şehirlerinden biri olan Londra'da geçen polisiye türünde bir manga. Londra'da geçmesiyle benim gibi Japon kültüründen pek hazzetmeyen mangaseverlerin ilgisini çekeceğini düşünüyorum. Bununla beraber klasik polisiye yapısının dışına çıkıp daha çok bol yaratıklı shounen çizgisine kaydığını belirtmeliyim. Manganın kuvvetli yönlerinden biri de karakterleri, ana karakterler başta olmak üzere pek çok ilginç ve kendini sevdirme potansiyeline sahip karaktere ev sahipliği yapıyor Arago. Kısacası okuyun, okutturun.

Gelelim duyurularımıza. Shin Angyo Onshi'nin çevirmeni Quantum20 üç hafta boyunca buralarda olmayacak. Bu da Shin Angyo Onshi de olmayacak demek oluyor. NiTian, bu hafta da bizlerleydi; fakat o da yarın gidiyor ve ayın sonuna kadar gelmeyecek. Geçen hafta da belirttiğim gibi NiTian'ın yokluğunda ve sınavların başladığı şu dönemlerde güncellerimizde belirgin bir düşüş yaşanacaktır. Ekibimize kısa bir süre önce katılan Orhan Abimizin site çalışmalarına son hızla devam ettiğini de not düşeyim. Sanırım siteyi açmamıza az bir süre kaldı.

Son olarak, hepimizin malumu olduğu üzere ülke olarak üzücü bir hafta geçirdik. Önce Berkin Elvan'ın ölümüyle sarsıldık, ardından çıkan olaylarda da Burak Can Karamanoğlu ve Ahmet Küçüktağ vefat etti. Tüm halkımızın başı sağ olsun.

- Solid Snake

Arago: Cilt-9

Assassination Classroom: 26-28

Feng Shen Ji II: 58

Girls of the Wild's: 114-115

Makai no Ossan: 278-300

Nisekoi: 33-35

QP: 21-23

Sanctuary: 30-31

Shin Angyo Onshi: 21

Twelve Nights: 14

10 yorum:

 1. Güncel için teşekkürler.Ellerinize sağlık.Çalışmalarınızda Başarılar.Kolay gelsin

  YanıtlaSil
 2. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 3. Dolu bir güncel olmuş. Emeği geçenlere teşekkürler.

  YanıtlaSil
 4. Nisekoi ve daha fazlası için teşekkürler :D NiTian reyiz tam nereye gidiyor anlamadım ama kafa dinlesin biraz :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Oh mis. Aslında cesaretim olsa varya bırakırım okulu gider köyümde çoban olurum. İstanbul'u da gördük hevesimizi aldık yetti ama işte okul okuyacağızda mühendis olacağızda ölme eşşeğim sürün :)

   Sil
 5. Ellerinize sağlık :)
  Teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 6. teşekkürler beyler ya da bayanlar her neyse :D devam, devam takip ediyoruz :D

  YanıtlaSil
 7. Çok Teşekkürler Emeklerinze Sağlık.

  YanıtlaSil
 8. ellerinize sağlık twelwe gelmiş de last game unutulmuş neyse oda gelir herhalde :D güzel bölümler ve seriler için teşekkkür ederim.

  YanıtlaSil