9 Şubat 2014 Pazar

Shin Angyo Onshi GünceliBir pazar güncelinden daha herkese merhabalar. Gördüğünüz üzere bu haftaki güncelimizin adı Shin Angyo Onshi. Korkmayın, editörü Degres ayrıldı diye seriyi bırakıyor değiliz. Aksine NiTian'ın el atmasıyla her sayısı ayrı bir emek ve özen isteyen bu seriden bu hafta tam 4 sayı veriyoruz (hemen hemen 1 cilde tekabül ediyor). Çevirmeni Quantum20 de ciddi vakit harcadı bu hafta, kendisini de tebrik ediyorum. Hazır Shin Angyo Onshi'den bu kadar sayı verebiliyorken biz de bu okunma sayısından memnun olmadığımız bu serimize dikkat çekmek için güncel adını bu şekilde yapmaya karar verdik. Açıkçası nedense beklediğimiz etkiyi yaratamadı SAO, oysaki konunun yanında çizim konusunda bile sık sık Berserk'le karşılaştırılan, hiçbir seinen takipçisinin kaçırmaması gereken bir manga. İçerdiği ilginç karakterleri, sürprizlere gebe senaryosu ve bol kanlı aksiyonuyla sizi hemen hikayenin içine çekeceğine dair şüpheniz olmasın. MyAnimeList ve benzeri sitelerde zirveyi zorlayan puanlar aldığını da belirteyim.

Bunun yanında bu hafta genel olarak da oldukça kallavi bir güncel veriyoruz. 70'e yakın bölümle 1 gigabaytı aştı bu haftaki güncelimiz. Bunda büyük bir payın Priest'e ve Arago'ya ait olduğunu söyleyebilirim. Priest'ten bu hafta 2 cilt var, doya doya okursunuz artık. Konu mükemmelliği ödülü almış, Hollywood yapımı aynı isimde bir filme bile ilham kaynağı olmuş bu manhwayı - hem de İngilizce versiyonundan katbekat daha iyi bir scan kalitesiyle yayımlanırken - henüz okumuyorsanız durduğunuz hata zaten. Smoker ve NiTian, İngilizce'ye çevrilmiş halinde pek çok noksan olmasına rağmen kimi zaman Rusça'dan, kimi zaman Çince'den ve hatta Arapça'dan çeviri yaparak/yaptırarak büyük bir özveriyle kısa sürede son ciltlere kadar getirdiler bu güzide seriyi. Bir sıkıntı olmazsa da birkaç hafta içinde tamamlanacak.

Biliyorsunuz ki Arago, uzun süredir editör bulamadığımız için sıkıntı oluşturan serilerimizden. Editör arkadaşlarımızdan Sorumsuzca, bu hafta Arago'ya el atmaya karar verdi ve bu sayede güncelde Arago'dan tamı tamına 12 sayı var. Adam Superman gibi her yere yetişiyor; ama Arago'nun sürekli editörü olması mümkün değil maalesef. O yüzden Arago'ya hala editör aramakta olduğumuzu hatırlatmakta fayda var.

Tek eleman eksiğimiz burada da değil, genel olarak ikişer üçer editöre ve çevirmene ihtiyacımız olduğunu söyleyebilirim. Yalnız, geçen hafta da belirttiğim gibi hızlı olmasa da devamlı olacak, hemen yarı yolda bırakıp gitmeyecek arkadaşlar arıyoruz. Bunlara ek olarak geçen hafta olduğu gibi bu hafta da bir One-Shot yayımlıyoruz: Naruto'nun mangakası Masashi Kishimoto'dan Mario. Çevirisini ve editini Rainman yaptı. Ayrıca Gigantomakhia'nın 5. sayısı da güncelimizde yer alıyor, geriye yalnızca bir sayı kaldı. İngilizce'sinin çıkmasıyla beraber onu da en kısa sürede sizlere ulaştırmayı umuyoruz. Güncel listesinde zaten görürsünüz, ama Girls of the Wild's'e başladığımızı da duyurayım. Luffydesper, yeni editör arkadaşımız Raskolnikov'la beraber yürütecek seriyi. Raskolnikov'a da hoş geldin diyelim.

Son duyurularımı da yapıp huzurlarınızdan çekileyim. Twelve Nights, birkaç hafta olmayacak. Hajime no Ippo'da ise bu aralar çeviri konusunda sıkıntı yaşıyoruz, o nedenle 1-2 hafta Ippo'dan da mahrum kalabilirsiniz. Sonrasında eski hızında devam edecektir diye umuyorum. İyi okumalar.

- Solid Snake

Akame ga Kill! Zero: 03

Arago: 44-55

Assassination Classroom: 15-16

Assassin's Creed IV - Black Flag: 03

Billy Bat: 111-113

Cry Like a Wolf: 02

Feng Shen Ji II: 53

Gigantomakhia: 05

Girls of the Wild's: 106

Hajime no Ippo: 533-534

Last Game: 13-14

Mario - Başlangıç: One-Shot

Mario: One-Shot

Nisekoi: 26-28

Priest: Cilt-12/Cilt-13

QP: 07-10

Sanctuary: 23-24

Shin Angyo Onshi: 14-17

6 yorum:

 1. Güncel için teşekkürler.SAO'nin az okunuyor olması beni şaşırttı

  YanıtlaSil
 2. Sıkı bir güncel teşekkürler. İndirmesi bile kolay olmayan bu emeğe saygılar.

  YanıtlaSil
 3. sizi her hafta takip ediyorum verdiğiniz günceller icin tesekürler.

  YanıtlaSil
 4. Emeğinze Sağlık Günceller için Çok Teşekkürler..

  YanıtlaSil
 5. Güncel için teşekkürler. Çok Sağolun.

  selamlar

  YanıtlaSil
 6. Emeği geçen Herkese Teşekkürler :)
  Ellerinize sağlık :)

  YanıtlaSil