20 Ekim 2013 Pazar

Bayram Rehaveti Günceli


Merhaba arkadaşlar ben Roronoa Zoro. Bayramın ardından yeni bir güncel ile tekrar karşınızdayız. Umarım tatiliniz güzel geçmiştir çünkü az sonra bizlerin nasıl geçtiğini öğreneceksiniz.

Bu hafta Feng Shen Ji'den bölüm yetiştiremedim 1 bölümle idare edeceksiniz önümüzdeki hafta affettireceğim kendimi emin olabilirsiniz. Hemen sövmeye başlamayın çünkü çokta boş durmadık ve çevirmenlerimizden Res ile beraber 6 sayılık bir çizgi roman çevirip/editledik veya çizgi roman dilinde balonladık. "Gamer" olarak tabiki bu alanda bir seri seçecektik ve seçtiğimiz seri de öyle oldu. Uzun süredir yapılmayan kimsenin el atmadığı Call of Duty: Modern Warfare 2 karakteri olan Simon "Ghost" Riley'in hayatını anlatan çizgi romanımız. Bunu Türkçe'ye kazandırdığımız için mutluyuz, oyunu oynayan herkes Ghost'un karizmasına kapılmıştır ve daha detaylı bilgi almak için karakteri araştırmıştır. Biz de zamanında böyle olduğumuz için bunu çevirmek ve sizlere sunmak istedik umarım eğlenirsiniz. :)

Bayram nedeniyle memleketine, akraba ziyaretlerine giden çevirmen ve editör arkadaşlarımız oldu umarım iyi karşılarsınız pek bölüm veremeyeceğiz ancak yeni bir haberimiz daha var. Çevirisini Solid Snake'in ve editini de Mystogan arkadaşımızın üstlendiği yeni serimiz Sanctuary'i tanıtmaktan gurur duyarım. Seri biraz eski fakat büyüsüne kapılacağınıza eminim ben şahsen çok beğendim sizlere de tavsiye ederim.

Geçen hafta Crows verememiştik ama editör arkadaşımız boş durmadı ve bu hafta tam 2 cilt yayınlıyoruz. Evet yanlış duymadınız tamı tamına 2 cilt! Emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkürü eksik etmeyelim lütfen, sonuçta yakıtımız teşekkür sayılır. :)

Son olarak gördüğünüz gibi bu hafta Hajime No Ippo yok. Haftaya ki güncelde görüşmek dileğiyle iyi okumalar, esen kalın...

Zori

Feng Shen Ji II: 13

Crows: Cilt-10, Cilt-11

Modern Warfare 2 = Ghost: 01-06

Akame Ga Kiru: 39

Arago: 25

Last Game: 02

Twelve Nights: 000c

Sanctuary: 01

6 yorum: